Vishay/Dale RLR05C46R4FSRSL
RLR05C46R4FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C46R4FSRSL
Brief Description
RES 46.4 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C46R4FSRSL.pdf
Availability of RLR05C46R4FSRSL
QUANTITY
RLR05C46R4FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C46R4FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C46R4FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C46R4FSRSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C46R4FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C46R4FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C46R4FSRSL
CONN HEADR BRKWAY .100 13POS STR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 100POS .100 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8DIP datasheet.pdf
E2 DIE 22-18 AVIK PGYBK datasheet.pdf
RES 6.01K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf