Vishay/Dale RLR05C6200GMRSL
RLR05C6200GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6200GMRSL
Brief Description
RES 620 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6200GMRSL.pdf
Availability of RLR05C6200GMRSL
QUANTITY
RLR05C6200GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6200GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C6200GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6200GMRSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C6200GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6200GMRSL Details Description
Related parts for RLR05C6200GMRSL
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN +/-3.3V datasheet.pdf
IC FPGA 115 I/O 208QFP datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 7' datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
SENSOR TEMP 60C 6W MAKE datasheet.pdf