Vishay/Dale RLR05C63R4FSBSL
RLR05C63R4FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C63R4FSBSL
Brief Description
RES 63.4 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C63R4FSBSL.pdf
Availability of RLR05C63R4FSBSL
QUANTITY
RLR05C63R4FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C63R4FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C63R4FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C63R4FSBSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C63R4FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C63R4FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C63R4FSBSL
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE MOD 600A 700V BLADE datasheet.pdf
CONN TERM BLK 12POS 3.5MM R/A BK datasheet.pdf
LED ACRICH WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
IC AMP LNA 1GHZ 3.3V WIDE 6TSSOP datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 200POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC SRAM 72MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf