Vishay/Dale RLR05C6R19FRRSL
RLR05C6R19FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6R19FRRSL
Brief Description
RES 6.19 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6R19FRRSL.pdf
Availability of RLR05C6R19FRRSL
QUANTITY
RLR05C6R19FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6R19FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C6R19FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6R19FRRSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C6R19FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6R19FRRSL Details Description
Related parts for RLR05C6R19FRRSL
OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 17-13.5AWG #1/4 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 56A datasheet.pdf