Vishay/Dale RLR05C7871FSB14
RLR05C7871FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C7871FSB14
Brief Description
RES 7.87K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C7871FSB14.pdf
Availability of RLR05C7871FSB14
QUANTITY
RLR05C7871FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C7871FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C7871FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C7871FSB14
Related LinksRLR05C7, RLR05C7871FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C7871FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C7871FSB14
PB VER datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-QFN datasheet.pdf
CABLE DSUB PLUG 9POS LEADS 36" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RF PWR MOSFET 500V 9A TO-247 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 25NS 28CDIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CONN SODIMM DDR2 200POS R/A SMD datasheet.pdf