Vishay/Dale RLR05C7872FSB14
RLR05C7872FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C7872FSB14
Brief Description
RES 78.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C7872FSB14.pdf
Availability of RLR05C7872FSB14
QUANTITY
RLR05C7872FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C7872FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C7872FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C7872FSB14
Related LinksRLR05C7, RLR05C7872FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C7872FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C7872FSB14
IC REG LDO 20V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
RES 1.50K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
ADAPTER 100-TQFP LCMXO1200E datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 86.6 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 383 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CREE XP-E GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf