Vishay/Dale RLR05C9091FPRSL
RLR05C9091FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9091FPRSL
Brief Description
RES 9.09K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9091FPRSL.pdf
Availability of RLR05C9091FPRSL
QUANTITY
RLR05C9091FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9091FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9091FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9091FPRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9091FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9091FPRSL Details Description
Related parts for RLR05C9091FPRSL
D-SUB CABLE - MML37K/MC37M/X datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 600MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 450MA 1.02 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 95MA 14.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf