Vishay/Dale RLR05C9092FMB14
RLR05C9092FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9092FMB14
Brief Description
RES 90.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9092FMB14.pdf
Availability of RLR05C9092FMB14
QUANTITY
RLR05C9092FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9092FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C9092FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9092FMB14
Related LinksRLR05C9, RLR05C9092FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9092FMB14 Details Description
Related parts for RLR05C9092FMB14
FILTER LINE 20UH 2A VERTICAL datasheet.pdf
IC DRIVER PWR MOSFET N-CH 14SOIC datasheet.pdf
RES MO 1W 3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 UNF 5V 36" datasheet.pdf
IC OPAMP 14SOIC datasheet.pdf
CONN TERM MALE SOLDER-TAIL TIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
IC PCI SW 10LANE 4PORT 324BGA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 3528 datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf