Vishay/Dale RLR05C93R1FSRSL
RLR05C93R1FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C93R1FSRSL
Brief Description
RES 93.1 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C93R1FSRSL.pdf
Availability of RLR05C93R1FSRSL
QUANTITY
RLR05C93R1FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C93R1FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C93R1FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C93R1FSRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C93R1FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C93R1FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C93R1FSRSL
MINITEK UNSHR VERT-CAL HEADR SMT datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR16 10MM datasheet.pdf
BOX PLSTC BLK/CLR 5.62"LX3.25"W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 600MA 370 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf