Vishay/Dale RLR05C9762FSRSL
RLR05C9762FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9762FSRSL
Brief Description
RES 97.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9762FSRSL.pdf
Availability of RLR05C9762FSRSL
QUANTITY
RLR05C9762FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9762FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9762FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9762FSRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9762FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9762FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C9762FSRSL
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1.5MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 36POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG BLUE 5000' datasheet.pdf
D4SL-N3VFG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf