Vishay/Dale RLR07C1331FSBSL
RLR07C1331FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1331FSBSL
Brief Description
RES 1.33K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1331FSBSL.pdf
Availability of RLR07C1331FSBSL
QUANTITY
RLR07C1331FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1331FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1331FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1331FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1331FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1331FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C1331FSBSL
TVS DIODE 13VWM 27.2VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
INSERT MALE 10+2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FUSE 1.25A 350V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 240VAC datasheet.pdf