Vishay/Dale RLR07C13R0FSRE6
RLR07C13R0FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C13R0FSRE6
Brief Description
RES 13 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C13R0FSRE6.pdf
Availability of RLR07C13R0FSRE6
QUANTITY
RLR07C13R0FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C13R0FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C13R0FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C13R0FSRE6
Related LinksRLR07C1, RLR07C13R0FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C13R0FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C13R0FSRE6
BRACKET FOR 3.5" DIA CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 400KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
RES 12M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 56MM datasheet.pdf
CONN EDGE .050 190POS DR TH datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT PIN datasheet.pdf