Vishay/Dale RLR07C1434FSBSL
RLR07C1434FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1434FSBSL
Brief Description
RES 1.43M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1434FSBSL.pdf
Availability of RLR07C1434FSBSL
QUANTITY
RLR07C1434FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1434FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1434FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1434FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1434FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1434FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C1434FSBSL
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 20NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4POS PC MT STEEL S datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
4700UF 385V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf