Vishay/Dale RLR07C1R69FMBSL
RLR07C1R69FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1R69FMBSL
Brief Description
RES 1.69 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1R69FMBSL.pdf
Availability of RLR07C1R69FMBSL
QUANTITY
RLR07C1R69FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1R69FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1R69FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.69
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1R69FMBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1R69FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1R69FMBSL Details Description
Related parts for RLR07C1R69FMBSL
FIXED IND 8.2UH 280MA 1.54 OHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.31 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 3.23K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK DIVIDER 2 LVPECL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf