Vishay/Dale RLR07C22R6FSBSL
RLR07C22R6FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C22R6FSBSL
Brief Description
RES 22.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C22R6FSBSL.pdf
Availability of RLR07C22R6FSBSL
QUANTITY
RLR07C22R6FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C22R6FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C22R6FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C22R6FSBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C22R6FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C22R6FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C22R6FSBSL
IC MCU 16BIT 32KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 2824 datasheet.pdf
LED XTE 460NM ROY BLUE 575MW SMD datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 52 POSITION datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CORD PIN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V JB 0603 datasheet.pdf