Vishay/Dale RLR07C24R9FSR36
RLR07C24R9FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C24R9FSR36
Brief Description
RES 24.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C24R9FSR36.pdf
Availability of RLR07C24R9FSR36
QUANTITY
RLR07C24R9FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C24R9FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C24R9FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C24R9FSR36
Related LinksRLR07C2, RLR07C24R9FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C24R9FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C24R9FSR36
MOD PWR INLET MED FILTER 2A PNL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 26POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.43V 200MW SOD923 datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES 15.82K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf