Vishay/Dale RLR07C3302GMRSL
RLR07C3302GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3302GMRSL
Brief Description
RES 33K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3302GMRSL.pdf
Availability of RLR07C3302GMRSL
QUANTITY
RLR07C3302GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3302GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3302GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3302GMRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3302GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3302GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C3302GMRSL
IC ADC LP 10-BIT 133KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO204AL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf