Vishay/Dale RLR07C3320FRBSL
RLR07C3320FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3320FRBSL
Brief Description
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3320FRBSL.pdf
Availability of RLR07C3320FRBSL
QUANTITY
RLR07C3320FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3320FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3320FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3320FRBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3320FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3320FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C3320FRBSL
ADAPT EXT SCSI2-3 CENT50F-DB68M datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR SW SOT23-5 datasheet.pdf
IC BUFFER SCHMIT TRIG 5DSBGA datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 35NS 48TSOP datasheet.pdf
WIFI 245G 16300MM ASSY datasheet.pdf