Vishay/Dale RLR07C3320FSRE6
RLR07C3320FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3320FSRE6
Brief Description
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3320FSRE6.pdf
Availability of RLR07C3320FSRE6
QUANTITY
RLR07C3320FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3320FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C3320FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3320FSRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C3320FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3320FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C3320FSRE6
CORD COILED JEWEL DUAL ONYX 20' datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/3V 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 600MHZ 165FBGA datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRIP FLNGED BLO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf