Vishay/Dale RLR07C3322FSBSL
RLR07C3322FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3322FSBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3322FSBSL.pdf
Availability of RLR07C3322FSBSL
QUANTITY
RLR07C3322FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3322FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3322FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3322FSBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3322FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3322FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C3322FSBSL
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf