Vishay/Dale RLR07C3323FSB14
RLR07C3323FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3323FSB14
Brief Description
RES 332K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3323FSB14.pdf
Availability of RLR07C3323FSB14
QUANTITY
RLR07C3323FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3323FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3323FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3323FSB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3323FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3323FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C3323FSB14
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E GRAY 5' datasheet.pdf
CONN TERM BLK 16POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 10.21NS 100TQFP datasheet.pdf
IC STEPPER MOTOR DRVR 54SOIC datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 300A 2TOWER datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 8C datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
ST-8ES1N8AH100S datasheet.pdf
OSC XO 68.2MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf