Vishay/Dale RLR07C3323FSR36
RLR07C3323FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3323FSR36
Brief Description
RES 332K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3323FSR36.pdf
Availability of RLR07C3323FSR36
QUANTITY
RLR07C3323FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3323FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C3323FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3323FSR36
Related LinksRLR07C3, RLR07C3323FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3323FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C3323FSR36
TVS DIODE 495VWM 760VC AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 2GHZ M33 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 48A DPAK datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 5.3A 1212-8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 15V OUT datasheet.pdf
IC MMIC IQ DOWNCONVERTER 24-QFN datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf