Vishay/Dale RLR07C39R2FSB14
RLR07C39R2FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C39R2FSB14
Brief Description
RES 39.2 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C39R2FSB14.pdf
Availability of RLR07C39R2FSB14
QUANTITY
RLR07C39R2FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C39R2FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C39R2FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C39R2FSB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C39R2FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C39R2FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C39R2FSB14
CONN FERRULE W TYPE 10AWG BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
IC SRAM DDRII 72MBIT 165BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR SLD 4POS datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf