Vishay/Dale RLR07C39R2FSRSL
RLR07C39R2FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C39R2FSRSL
Brief Description
RES 39.2 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C39R2FSRSL.pdf
Availability of RLR07C39R2FSRSL
QUANTITY
RLR07C39R2FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C39R2FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C39R2FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C39R2FSRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C39R2FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C39R2FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C39R2FSRSL
IC LATCH D 6-BIT 28-PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 36VFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
UC200 TENSION GAUGE datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT datasheet.pdf