Vishay/Dale RLR07C4322FSR36
RLR07C4322FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4322FSR36
Brief Description
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4322FSR36.pdf
Availability of RLR07C4322FSR36
QUANTITY
RLR07C4322FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4322FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C4322FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4322FSR36
Related LinksRLR07C4, RLR07C4322FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4322FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C4322FSR36
LED GREEN/RED CLEAR 4SMD GW datasheet.pdf
TRIAC INT TRIGGER 600V 15A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 37.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 16BIT 176LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC VOIP CODEC 16BIT SER 48LQFP datasheet.pdf
BOARD EMULATOR V850ES LCE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 3A 20 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 66POS datasheet.pdf