Vishay/Dale RLR07C4322FSRSL
RLR07C4322FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4322FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4322FSRSL.pdf
Availability of RLR07C4322FSRSL
QUANTITY
RLR07C4322FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4322FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4322FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4322FSRSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4322FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4322FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C4322FSRSL
IC OPT-ISOLATED MULTIFUNC 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 548VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 27 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.5A MCPH5 datasheet.pdf