Vishay/Dale RLR07C6493FSB14
RLR07C6493FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6493FSB14
Brief Description
RES 649K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6493FSB14.pdf
Availability of RLR07C6493FSB14
QUANTITY
RLR07C6493FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6493FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C6493FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6493FSB14
Related LinksRLR07C6, RLR07C6493FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6493FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C6493FSB14
WIRE SADDLE W/ARRWHD NAT .71" datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP D 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CONN RING TONG 12-10AWG #6 PIDG datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HSING 25POS STD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GL/W SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SNGL ROW RA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf