Vishay/Dale RLR07C6810FSBSL
RLR07C6810FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C6810FSBSL
Brief Description
RES 681 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C6810FSBSL.pdf
Availability of RLR07C6810FSBSL
QUANTITY
RLR07C6810FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C6810FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C6810FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C6810FSBSL
Related LinksRLR07C6, RLR07C6810FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C6810FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C6810FSBSL
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
BUZZER 16-28 VDC 75-85DB PNL datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 3A 20 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf