Bourns Inc. TISP4115M3BJR
TISP4115M3BJR picture photo
Mfg. Part Number
TISP4115M3BJR
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
SURGE SUPP 90V BIDIR DO-214AA
Datasheet Download
TISP4115M3BJR.pdf
Availability of TISP4115M3BJR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TISP4115M3BJR Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4115M3BJR
Internal Part NumberEIS-TISP4115M3BJR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover115V
Voltage - Off State90V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance83pF
Package / CaseDO-214AA, SMB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4115M3BJR
Related LinksTISP41, TISP4115M3BJR Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4115M3BJR Details Description
Related parts for TISP4115M3BJR
IC FET BUS SWCH 2BIT 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 16SSOP datasheet.pdf
LED PRISM 2MM SQ YLW 580NM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf