Vishay/Dale RLR07C7321FSBSL
RLR07C7321FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C7321FSBSL
Brief Description
RES 7.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C7321FSBSL.pdf
Availability of RLR07C7321FSBSL
QUANTITY
RLR07C7321FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C7321FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C7321FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C7321FSBSL
Related LinksRLR07C7, RLR07C7321FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C7321FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C7321FSBSL
MEMORY CARD SRAM 128KB datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 12-10AL 14-12CU datasheet.pdf
IC SIGNAL LINE PROTECTOR 8-CDIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 10.16MM datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 50V SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC CLK GEN I2C BUS PROG 24QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
WARNING PLATE W/SCREWS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 51C S 48" YEL JACKP datasheet.pdf