Vishay/Dale RLR07C80R6FSB14
RLR07C80R6FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C80R6FSB14
Brief Description
RES 80.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C80R6FSB14.pdf
Availability of RLR07C80R6FSB14
QUANTITY
RLR07C80R6FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C80R6FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C80R6FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C80R6FSB14
Related LinksRLR07C8, RLR07C80R6FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C80R6FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C80R6FSB14
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 33K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
26500 10C 10#16 SKT RECP datasheet.pdf
10UF 450V 12,5X30MM 85C 10000H datasheet.pdf