Vishay/Dale RLR07C8252FMRSL
RLR07C8252FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8252FMRSL
Brief Description
RES 82.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8252FMRSL.pdf
Availability of RLR07C8252FMRSL
QUANTITY
RLR07C8252FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8252FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C8252FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8252FMRSL
Related LinksRLR07C8, RLR07C8252FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8252FMRSL Details Description
Related parts for RLR07C8252FMRSL
SPEAKER Z=6000OHM SS PORT ON END datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR METAL STRIP datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN ENCLOSURE SIZE 8 datasheet.pdf
CAP CER 4.5UF 50V Y5U 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf