Vishay/Dale RLR07C8663FRB14
RLR07C8663FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8663FRB14
Brief Description
RES 866K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8663FRB14.pdf
Availability of RLR07C8663FRB14
QUANTITY
RLR07C8663FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8663FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C8663FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)866k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8663FRB14
Related LinksRLR07C8, RLR07C8663FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8663FRB14 Details Description
Related parts for RLR07C8663FRB14
IC REG LDO 5V 3A TO263 datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.12KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 233K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 61.11 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf