Vishay/Dale RLR07C9094FPB14
RLR07C9094FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9094FPB14
Brief Description
RES 9.09M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9094FPB14.pdf
Availability of RLR07C9094FPB14
QUANTITY
RLR07C9094FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9094FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9094FPB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9094FPB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9094FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9094FPB14 Details Description
Related parts for RLR07C9094FPB14
JUMPER-H1502TR/A3049N/H1502TR 10 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 200MA 5.2 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO204AC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK JUMPER 2POS 200SERIES datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 26.8VWM 47.7VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR FX16 ACCESSORY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf