Vishay/Dale RLR07C9533FSBSL
RLR07C9533FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9533FSBSL
Brief Description
RES 953K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9533FSBSL.pdf
Availability of RLR07C9533FSBSL
QUANTITY
RLR07C9533FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9533FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C9533FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)953k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9533FSBSL
Related LinksRLR07C9, RLR07C9533FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9533FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C9533FSBSL
COUNTER LCD 6 CHAR 20-60V PNL MT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC SPST 6-10AT ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 43POS datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G1540 / 10 K / 1% datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf