Vishay/Dale RLR20C4322FRB14
RLR20C4322FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C4322FRB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 43.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C4322FRB14.pdf
Availability of RLR20C4322FRB14
QUANTITY
RLR20C4322FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C4322FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C4322FRB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C4322FRB14
Related LinksRLR20C4, RLR20C4322FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C4322FRB14 Details Description
Related parts for RLR20C4322FRB14
IC REG LDO 1.85V/3.15V 6TMLF datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN FIBER FC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 270 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf