Vishay/Dale RLR20C4R32FPBSL
RLR20C4R32FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C4R32FPBSL
Brief Description
RES 4.32 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C4R32FPBSL.pdf
Availability of RLR20C4R32FPBSL
QUANTITY
RLR20C4R32FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C4R32FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C4R32FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C4R32FPBSL
Related LinksRLR20C4, RLR20C4R32FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C4R32FPBSL Details Description
Related parts for RLR20C4R32FPBSL
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC 2400BPS MODEM CTRL 44-VQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
TERM BLADE NON-GENDR TIN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf