Vishay/Dale RLR20C8203GMRE6
RLR20C8203GMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C8203GMRE6
Brief Description
RES 820K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C8203GMRE6.pdf
Availability of RLR20C8203GMRE6
QUANTITY
RLR20C8203GMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C8203GMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C8203GMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C8203GMRE6
Related LinksRLR20C8, RLR20C8203GMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C8203GMRE6 Details Description
Related parts for RLR20C8203GMRE6
CAP CER 22PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH 0.1A LEVER SPDT LEAD WIRE datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 200W LDMOST datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15W MEDICAL datasheet.pdf
FUSE 1A 250V AXIAL datasheet.pdf