Vishay/Dale RLR20C8252FRRE6
RLR20C8252FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C8252FRRE6
Brief Description
RES 82.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C8252FRRE6.pdf
Availability of RLR20C8252FRRE6
QUANTITY
RLR20C8252FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C8252FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C8252FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C8252FRRE6
Related LinksRLR20C8, RLR20C8252FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C8252FRRE6 Details Description
Related parts for RLR20C8252FRRE6
REGULATOR 3.3V 13A CU CASE VERT datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC 8-BIT ADDRESSABL LTCH 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS 0.8MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf