Vishay/Dale RLR32C1002FMRSL
RLR32C1002FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1002FMRSL
Brief Description
RES 10K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1002FMRSL.pdf
Availability of RLR32C1002FMRSL
QUANTITY
RLR32C1002FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1002FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1002FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1002FMRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1002FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1002FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C1002FMRSL
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.8KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.8A SYNC SOT23 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HOOK-UP CABLE STRANDED datasheet.pdf
ER 35C 35#16 SKT PLUG datasheet.pdf
64-Position OTP Digital Potentiometer IC datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf