Vishay/Dale RLR32C1132FRB14
RLR32C1132FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1132FRB14
Brief Description
RES 11.3K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1132FRB14.pdf
Availability of RLR32C1132FRB14
QUANTITY
RLR32C1132FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1132FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C1132FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1132FRB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C1132FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1132FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C1132FRB14
RES SMD 7.68K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 49.9 OHM 1% AXL datasheet.pdf
CONN SOCKET 200POS DDR SO DIMM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 10VC 16WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CABLE DUCT PVC WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf