Vishay/Dale RLR32C1132FRBSL
RLR32C1132FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1132FRBSL
Brief Description
RES 11.3K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1132FRBSL.pdf
Availability of RLR32C1132FRBSL
QUANTITY
RLR32C1132FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1132FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1132FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1132FRBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1132FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1132FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C1132FRBSL
IC MCU USB PERIPH HI SPD 56SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 80MA SOT143 datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 7A TO-220 datasheet.pdf
08P DUAC PLUG HSG 94V-0 PAN MT datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN 24AWG TIN datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 320MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
RES 835 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB15 DL EXIT GREY datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf