Vishay/Dale RLR32C1500GRRE6
RLR32C1500GRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1500GRRE6
Brief Description
RES 150 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1500GRRE6.pdf
Availability of RLR32C1500GRRE6
QUANTITY
RLR32C1500GRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1500GRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1500GRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1500GRRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1500GRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1500GRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1500GRRE6
CONN PC PIN CIRC 0.141DIA SILVER datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm Series 60 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN HR10A JACK 12POS FEMALE datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:18 250MHZ 32TQFP datasheet.pdf
RES 33.0K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ 2.5V SMD datasheet.pdf