Vishay/Dale RLR32C15R0GPBSL
RLR32C15R0GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C15R0GPBSL
Brief Description
RES 15 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C15R0GPBSL.pdf
Availability of RLR32C15R0GPBSL
QUANTITY
RLR32C15R0GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C15R0GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C15R0GPBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C15R0GPBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C15R0GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C15R0GPBSL Details Description
Related parts for RLR32C15R0GPBSL
TRIMMER 500 OHM 0.15W TH datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA16 M25 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
DSUB 21X1 M PCB G 50OHM CAD datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
500 TB SPR CLA W/L 1WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf