Vishay/Dale RLR32C1800GMR64
RLR32C1800GMR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1800GMR64
Brief Description
RES 180 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1800GMR64.pdf
Availability of RLR32C1800GMR64
QUANTITY
RLR32C1800GMR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1800GMR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C1800GMR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1800GMR64
Related LinksRLR32C1, RLR32C1800GMR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1800GMR64 Details Description
Related parts for RLR32C1800GMR64
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Multi-Step Dimming 25mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
IC LINEFEED INTRFC SI321X 16SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf