Vishay/Dale RLR32C1803GRB14
RLR32C1803GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1803GRB14
Brief Description
RES 180K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1803GRB14.pdf
Availability of RLR32C1803GRB14
QUANTITY
RLR32C1803GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1803GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C1803GRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1803GRB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C1803GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1803GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C1803GRB14
OSC VCXO 311.04MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 105A 380VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 750MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD datasheet.pdf
6800UF 200V 65X105MM 85C 10000H datasheet.pdf