Vishay/Dale RLR32C1R50GPBSL
RLR32C1R50GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1R50GPBSL
Brief Description
RES 1.5 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1R50GPBSL.pdf
Availability of RLR32C1R50GPBSL
QUANTITY
RLR32C1R50GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1R50GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1R50GPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1R50GPBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1R50GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1R50GPBSL Details Description
Related parts for RLR32C1R50GPBSL
CONN HEADER 29POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 26 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD PC99 TO-220 0.06MM datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .380" datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 50MA 11.5 OHM datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf