Vishay/Dale RLR32C22R1FRRSL
RLR32C22R1FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C22R1FRRSL
Brief Description
RES 22.1 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C22R1FRRSL.pdf
Availability of RLR32C22R1FRRSL
QUANTITY
RLR32C22R1FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C22R1FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C22R1FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C22R1FRRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C22R1FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C22R1FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C22R1FRRSL
FIXED IND 4.7UH 30MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 15V 0.70A STRAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 210 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 298K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN BNC JACK EDGE MNT 75 OHM datasheet.pdf
PCF 5.00/13/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2.9A TO277A datasheet.pdf