Vishay/Dale RLR32C24R3FRBSL
RLR32C24R3FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C24R3FRBSL
Brief Description
RES 24.3 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C24R3FRBSL.pdf
Availability of RLR32C24R3FRBSL
QUANTITY
RLR32C24R3FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C24R3FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C24R3FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C24R3FRBSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C24R3FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C24R3FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C24R3FRBSL
IC CPU SUPRV 32K EE RST HI 8DIP datasheet.pdf
TERM FORK EXP VYL 16-14AWG #8 datasheet.pdf
LED T-3 1/4 WHT BAYO 230V BAY datasheet.pdf
CONN PIN KEYING FOR BOX CONNECT datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM DO204AL datasheet.pdf
CONN SOCKET 13AWG SILVER datasheet.pdf
CABLE USB 3.0 A MALE-B MALE 2M datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 300VAC RAD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 300MA 300 MOHM datasheet.pdf