Vishay/Dale RLR32C2700GRB14
RLR32C2700GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2700GRB14
Brief Description
RES 270 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2700GRB14.pdf
Availability of RLR32C2700GRB14
QUANTITY
RLR32C2700GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2700GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2700GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)270
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)